Rząd uruchamia Akademię Transformacji Energetyczno-Klimatycznej

Nowatorski projekt edukacyjny, który ma być kuźnią talentów dla administracji publicznej rusza z kształceniem od października 2021 roku. Chętni absolwenci wybranych kierunków studiów mogą już zgłaszać swoje aplikacje.

Rząd uruchamia Akademię Transformacji Energetyczno-Klimatycznej
  • Anna Malinowska
  • /
  • 16 sierpnia 2021

Czym jest ATEK?

Jak wyjaśnia ministerstwo klimatu i środowiska, Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej ma zapewnić administracji publicznej wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Będą oni m.in. odpowiedzialni za realizację zadań w ramach „Zielonego Ładu”.

Kto może aplikować do Akademii Transformacji Energetyczno-Klimatycznej?

Przedsięwzięcie jest adresowane do absolwentów uczelni technicznych oraz przyrodniczych, których wiedza, jaką pozyskali w czasie studiów wyższych, będzie fundamentem zdobywania kolejnych kompetencji. Chodzi m.in. o wiedzę i umiejętności przydatne w obszarze polityki energetyczno-klimatycznej. 

Dla kogo zielone tablice rejestracyjne?Dla kogo zielone tablice rejestracyjne?Michał Górecki

Ile osób będzie kształciło się na ATEK?

Jak napisano w komunikacie - „Głównym celem jest przeprowadzenie kształcenia dla 30 młodych absolwentów z zakresu specjalistycznej wiedzy administracyjnej pozwalającej na sprawne realizowanie zadań w warunkach administracji publicznej”.

Osoby biorące udział w zajęciach akademii będą mieli okazję uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez krajowych oraz zagranicznych specjalistów pracujących na co dzień w obszarze transformacji energetyczno-klimatycznej. Do wyboru będą trzy specjalizacje: „Gospodarka zasobami strategicznymi państwa”, „Nowoczesny system energetyczny” oraz „Innowacyjne metody ochrony klimatu”. 

Współpraca międzynarodowa w ramach ATEK

W ramach programu kształcenia będą prowadzone dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Uczestnicy będą mieli także okazję odbycia stażu w instytucjach krajowych oraz zagranicznych

Kiedy rusza Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej?

Kształcenie w ramach ATEK ma ruszyć w październiku 2021 roku i potrwa do końca września 2022 roku. „Przez cały okres nauki uczestnicy będą otrzymywali stypendium, a po jego zakończeniu zostaną zatrudnieni w instytucjach administracji publicznej realizujących zadania z zakresu transformacji energetyczno-klimatycznej, z obowiązkiem pracy przez cztery lata od momentu ukończenia programu” – wyjaśniono na stronie internetowej akademii. 

Jak aplikować na ATEK?

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom do Akademii Transformacji Ekologiczno-Klimatycznej oraz wiadomości dotyczące naboru, można znaleźć na oficjalnej stronie prowadzonej przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pod adresem: https://atek.ksap.gov.pl/nabor/.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!