MEiN uruchamia chatbota na Facebooku. Ma pomóc Ukraińcom w zapisie dzieci do szkół

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło chatbota na Facebook Messengerze. System rozmów z automatycznymi odpowiedziami ma pomóc m.in. w procedurze zapisu ukraińskiego dziecka do szkoły, a także wesprzeć uchodźców zainteresowanych kontynuacją studiów lub pracy naukowej na terenie Polski.

MEiN uruchamia chatbota na Facebooku. Ma pomóc Ukraińcom w zapisie dzieci do szkół
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 31 marca 2022

Chatbot pomoże Ukraińcom?

Chatbot nie jest rozwiązaniem szczególnie nowym, jednak rzadko stosowanym przez instytucje państwowe. Do tej pory wspierał m.in. obsługę klienta w firmach, komunikację sklepów internetowych oraz uzupełniał działania informacyjne różnego rodzaju organizacji pozarządowych. Tym razem, po to rozwiązania sięga Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Resort liczy na to, że działający po polsku i po ukraińsku chatbot ułatwi uchodźcom szereg formalności oraz objaśni procedury. Chodzi m.in. o kwestie związane z zapisaniem do polskich szkół ukraińskich dzieci, wsparciem studentów, którzy z powodu wojny przerwali naukę, a także wymianą informacji z pracownikami naukowymi, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. 

Jak przygotować szkołę na uczniów z Ukrainy?Jak przygotować szkołę na uczniów z Ukrainy?Anna Malinowska

Chatbot informacyjny po polski i ukraińsku

Wspomniane rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy z GovTech i powstało w ramach inicjatywy #SzkołaDlaWas. Oprócz wymienionych przed chwilą funkcji, ma ono oferować także wsparcie dla studentów szukających pomocy materialnej oraz pracy bezpośrednio na uczelniach lub w instytucjach naukowych.

 

Chatbot intuicyjny i prosty w obsłudze

Każdy kto potrafi obsługiwać facebookowego Messengera bez problemu poradzi sobie z obsługą ministerialnego chatbota. Resort zachwala, że jest to rozwiązanie intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Chatbot nie tylko udziela najważniejszych informacji, ale za pośrednictwem udostępnionych linków pozwala na przekierowanie użytkowników na strony internetowe z informacjami dla obywateli Ukrainy”- czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!