Nielegalni imigranci trafią do więzienia na 4 lata

Europa zaczyna zamykać się na imigrantów, zwłaszcza tych nielegalnych. Widzimy to nie tylko w Polsce. Od kilku dni wojsko nie wpuszcza Afgańczyków koczujących na granicy z Białorusią, a Wielka Brytania zaostrza prawo według którego nielegalni imigranci będą trafiać do więzienia na kilka lat.

Nielegalni imigranci trafią do więzienia na 4 lata
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 23 sierpnia 2021

 Jeszcze surowsze kary

- Nielegalni imigranci, którzy próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii na pontonie, będą skazywani na surowsze wyroki więzienia — powiedziała minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Kary będą obejmować również organizatorów prób przemycenia imigrantów, którym grozić będzie nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Praca lub nauka w Wielkiej Brytanii po 1 stycznia 2021 — BREXITPraca lub nauka w Wielkiej Brytanii po 1 stycznia 2021 — BREXITJan Wróblewski

- Brytyjczycy po prostu mają dość nielegalnej migracji i wykorzystywania migrantów przez gangi przestępcze — przekazała Priti Patel. dodając: - Nielegalna imigracja jest napędzana przez poważnych przestępców zorganizowanych i przemytników ludzi. Opinia publiczna jest słusznie zła, że ​​do naszych brzegów przybywają małe łodzie, wspomagane przez niebezpieczne gangi przestępcze, które czerpią zyski z ludzkiej nędzy i narażają życie na niebezpieczeństwo.

Reforma po 20 latach

Rząd brytyjski podejmuje wyzwanie nielegalnej migracji po raz pierwszy od ponad 20 lat przez kompleksową reformę systemu azylowego, która umożliwi Brytyjczykom ściganie gangów wyzyskujących ludzi, powstrzymanie nielegalnego wjazdu do Wielkiej Brytanii, wprowadzenie nowych i ostrzejszych przestępstw kryminalnych dla tych, którzy próbują nielegalnie wjechać do Wielkiej Brytanii i wzmocnić zdolność do usuwania osób bez prawa do przebywania w Wielkiej Brytanii.

Plan sprawiedliwy, ale stanowczy

Świadome nielegalne przybycie do Wielkiej Brytanii ma być traktowane jako przestępstwo. Home Office zwrócił też uwagę, że uchodźcy nie zostają w pierwszym bezpiecznym kraju europejskim, do którego dotarli, ale próbują mimo wszystko przedostać się na wyspy.

Mieszkasz za granicą? Nie dostaniesz 500+Mieszkasz za granicą? Nie dostaniesz 500+Anna Malinowska

- Ustawa Nationality and Borders Bill zawiera niezbędne środki mające na celu naprawienie zepsutego brytyjskiego systemu azylowego. Nasz nowy plan imigracyjny jest sprawiedliwy, ale stanowczy — powiedziała minister Priti Patel.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!