Nieznany sprawca przewrócił 60-metrowy maszt telefonii komórkowej!

W okolicach Kartuz na Pomorzu, nieznany sprawca poluzował śruby mocujące maszt telefonii komórkowej. W rezultacie 60-metrowa konstrukcja runęła – informuje Express Kaszubski. Jeśli uda się namierzyć sprawcę, może on spędzić aż 8 lat za kratami.

Nieznany sprawca przewrócił 60-metrowy maszt telefonii komórkowej!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 kwietnia 2022

Runęła wieża telefonii komórkowej

Sprawę przewróconej wieży telefonii komórkowej nagłośnił lokalny Express Kaszubski. Z relacji wynika, że policja nie ma wątpliwości co do udziału osób trzecich. Wygląda na to, że to nie wiatr przewrócił maszt. Według ustaleń ktoś celowo poluzował śruby, które mocowały całą konstrukcję do podłoża. 

Zniszczony maszt. Głos zabiera UKE

Głos w tej sprawie zabrał m.in. rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Witold Tomaszewski. Jak napisał na Twitterze straty operatora mogą wynieść nawet pół miliona złotych. Do tego dochodzą problemy osób, które z tego powodu mogły mieć problem ze zdalną pracą lub prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Jaka kara za zniszczenie masztu?

Media nie podają dokładnie, do kogo należał zniszczony maszt. Jak przypomina w mediach społecznościowych Instytut Łączności, zgodnie z artykułem 254a Kodeksu karnego, celowe uszkodzenie elementów, które wchodzą w skład sieci telekomunikacyjnej, zagrożone jest karą więzienia od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat. 

Telekomunikacja: Nie 5G a VoLTE największym przełomem 2021 roku?Telekomunikacja: Nie 5G a VoLTE największym przełomem 2021 roku?Anna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!