Oszukiwał szefa. Usłyszał 25 zarzutów

25 zarzutów usłyszał 27-letni pracownik firmy w Nowym Sączu odpowiedzialny za sprzedaż w internecie. Mężczyzna oszukiwał swojego szefa, podając do przelewów numery… swoich prywatnych kont. Co więcej, również w przypadku zwrotu towaru przekazywał swemu pracodawcy numer własnego rachunku. W ten sposób oszukał firmę, w której pracował, na przeszło 35 tys. złotych. 

Oszukiwał szefa. Usłyszał 25 zarzutów
  • Michał Górecki
  • /
  • 16 lipca 2021

Oszustwo w handlu internetowym

Kłamstwo ma krótkie nogi, szczególnie jeśli jego ślady bez trudu można odkryć na fakturach oraz w historii transakcji. Przekonał się o tym mężczyzna z województwa małopolskiego, który znalazł oryginalny, ale też łatwy do wykrycia sposób na nieuczciwe dorobienie do pensji. 

Małopolscy funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępstwami gospodarczymi otrzymali zgłoszenie o oszustwie, jakiego miał się dopuszczać jeden z pracowników firmy handlującej w internecie. 

Podstawione numery kont na fakturze

Osoba, która znalazła się pod lupą śledczych, była odpowiedzialna za sprzedaż towarów, która prowadzona była na popularnym portalu aukcyjnym. Mężczyzna na fakturach, które wystawiał w imieniu swojego pracodawcy, podmieniał rachunki bankowe, wpisując tam swoje prywatne konta. Efekt był prosty do przewidzenia – należności z transakcji zamiast na konto firmowe wpływały wprost do nierzetelnego pracownika. 

Oszustwo na… Clinta Eastwooda. Straciła 600 tys. zł !!!!Oszustwo na… Clinta Eastwooda. Straciła 600 tys. zł !!!!Michał Górecki

Oszustwa na zwrotach towarów

Mężczyzna pracujący w sądeckiej firmie miał jeszcze jeden, bardziej bezczelny sposób na naciągnie swojego pracodawcy. Przedstawiał bowiem fałszywe maile, których treść wskazywała na to, że klienci chcą zwrócić towar i wnoszą o przelew wpłaconych środków na podane w treści maila numery kont. Jak informuje małopolska policja, w większości przypadków historie były wyssane z palca, a rzekomi kontrahenci naprawdę nie istnieli. 

Proceder wymyślony przez młodego pracownika naraził jego pracodawcę na straty, których łączna suma szacowana jest na 35 tysięcy złotych.

Ile więzienia za oszustwo pracodawcy?

W związku ze swoją przestępczą działalnością mężczyzna usłyszał 25 zarzutów oszustwa. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Przestępstwa, jakich dopuścił się pracownik sądeckiej firmy, mogą skutkować karą ośmiu lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczają funkcjonariusze, w toku działań udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!