fb

PILNE ! Rząd: otwarte galerie, zamknięta gastronomia. Większość obostrzeń do 14 lutego

Zamknięte restauracje i hotele, otwarte galerie. Większość obostrzeń zostaje utrzymana do 14 lutego – poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Wiadomo też, że do tego czasu dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich nie wrócą do ławek.

PILNE ! Rząd: otwarte galerie, zamknięta gastronomia. Większość obostrzeń do 14 lutego
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 stycznia 2021

Jakie obostrzenia w lutym 2021?

Na czwartkową konferencję prasową z niecierpliwością i nadziejami czekali przedsiębiorcy działający w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Jedni i drudzy mają jednak powody do rozczarowania. Działalność restauracji nadal dopuszcza jedynie przygotowywanie posiłków i ich sprzedaż na wynos. Stoliki w jadłodajniach pozostaną puste przynajmniej do 14 lutego, tak samo jak hotelowe pokoje. Zamknięte będą również obiekty sportowe.

Czy możliwy nocleg w hotelu – luty 2021

Niestety nie ma szans na to, by nocować w hotelu, nawet wyjeżdżając w podróż służbową. Z wypowiedzi ministra wynika, że nie będzie tu żadnych wyjątków. Tymczasem jeszcze przed konferencją, niektóre media spekulowały, że w grę może wejść ograniczenie obłożenia np. do jednej czwartej pokoi. Wiadomo już, że takie plany łagodzące obostrzenia nie wejdą w życie.

Galerie handlowe od 1 lutego

Od 1 lutego 2021 roku otwarte będą  galerie handlowe, jednak z zachowaniem reżimu sanitarnego. To oznacza, że zasady będą podobne jak przed świętami w grudniu, kiedy na kilka tygodni, tego typu obiekty mogły wznowić działalność.

Ósmoklasiści i maturzyści mogą chodzić do szkołyÓsmoklasiści i maturzyści mogą chodzić do szkoły Anna Malinowska

Jakie obiekty kultury otwarte od 1 lutego?

Od 1 lutego otwarte będą nie tylko galerie handlowe, ale także galerie… sztuki oraz muzea. Tego typu placówki muszą jednak działać pod reżimem sanitarnym. Kluczowe będzie zachowanie społecznego dystansu oraz dezynfekcja.

Brak godzin dla seniorów od 1 lutego

O lutego znikną także godziny dla seniorów. Jak wyjaśniono podczas konferencji, na decyzję miał wpływ apel przedsiębiorców, którzy prosili o takie rozwiązanie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?
podatki

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i podróżujesz po krajach Unii Europejskiej? Jeśli tankujesz lub kupujesz towary na fakturę, możesz wystąpić o zwrot zagranicznego podatku. Jak odliczyć VAT...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!