Policyjne motocykle w nowej kolorystyce

Na polskich drogach już można spotkać policyjne motocykle w nowej kolorystyce. Ostatnio trafiły one do służby w garnizonie kujawsko-pomorskim. Jak wyglądają nowe jednoślady używane przez policjantów drogówki?

Policyjne motocykle w nowej kolorystyce
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 sierpnia 2022

Nowe barwy policji

W kwietniu 2022 roku podczas targów Polsecure w Kielcach policja zaprezentowała nową kolorystykę radiowozów, o czym pisaliśmy w Dzienniku Prawnym w tym artykule. Okazuje się, że do nowych barw samochodów policyjnych mocno nawiązują także motocykle używane przez mundurowych. Jak wyglądają? 

Nowe policyjne motocykle w Bydgoszczy

Nowe policyjne motocykle już trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Oprócz tradycyjnych kolorów białego i srebrnego, elementy pojazdu zostały także oklejone specjalną odblaskową folią, mieniącą się (w zależności od oświetlenia) w barwach zbliżonych do zielonego i żółtego. 

Zupełnie nowe barwy policyjne, zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy”- czytamy w opisie zamieszczonym przez bydgoskich policjantów. 

Jakich motocykli używa Policja?

Ulice Bydgoszczy patrolować będą od teraz dwa motocykle BMW R 1250 RT. Silnik o pojemności 1254 cm3 to dwucylindrowa jednostka typu boxer. Do dyspozycji funkcjonariusza korzystającego z tego sprzętu jest 136 koni mechanicznych.

Co ciekawe policyjna wersja tego motocykla pozwala na przemieszczanie się tylko jednej osoby. Miejsce pasażera zostało zagospodarowane na kufer, który jest zintegrowany z centralą radiową. 

Policja pokaże nowe malowanie radiowozów. Szykuje się rewolucjaPolicja pokaże nowe malowanie radiowozów. Szykuje się rewolucjaMichał Górecki

Policja chwali służbę na motocyklach

Policja chwali jednoślady, jako bardzo skuteczny środek transportu. Szczególnie w ruchu miejskim, np. w godzinach szczytu. Policjantów na nowych motocyklach można już spotkać na ulicach Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. W całym garnizonie kujawsko-pomorskim do służby ma trafić aż 20 takich jednośladów. 

ZDJĘCIE: POLICJA W BYDGOSZCZY / POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!