Pomyliła gaz z hamulcem. Teraz może trafić na 2 lata do więzienia

Nawet 2 lata więzienia grożą 37-letniej kobiecie z Oławy, która w samochodzie znajomej pomyliła gaz z hamulcem, demolując przy okazji inny samochód i uszkadzając budynek. Szybko się okazało, że wsiadła za kółko mocno nietrzeźwa. 

Pomyliła gaz z hamulcem. Teraz może trafić na 2 lata do więzienia
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 sierpnia 2022

Pomyliła gaz z hamulcem

W sobotę nad ranem tuż przed czwartą policjanci z Oławy (Dolnośląskie) otrzymali wezwanie na jedną z osiedlowych ulic w swoim mieście. Zgłaszający poinformował, że pod jego blokiem najprawdopodobniej doszło do wypadku lub kolizji drogowej. 

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali przy zniszczonym volkswagenie kobietę, która miała poważne trudności z logicznym wyjaśnieniem, co tak naprawdę się stało. Ze wskazań alkomatu wynikało, że 37-letnia kierująca miała prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. 

Zniszczyła samochód znajomej

Z zeznań kobiety wynikało, że postanowiła ona przeparkować samochód, który pożyczyła od swojej znajomej. Wyjaśniła, że pomyliła pedał gazu i hamulca, dlatego wjechała z impetem w tył zaparkowanego przed nią fiata. Przy okazji uszkodziła także znajdujący się tuż obok budynek. 

Kto może jeździć na skuterze? Czy potrzebne jest prawo jazdy na skuter?Kto może jeździć na skuterze? Czy potrzebne jest prawo jazdy na skuter?Anna Malinowska

Poważne konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu

Sprawczyni zdarzenia niedługo później trafiła do policyjnego aresztu. Zniszczonego volkswagena zabezpieczono na strzeżonym parkingu. 37-letnią kierującą czeka teraz wysoka grzywna, sądowne odebranie uprawnień do kierowania pojazdami. Mało tego, za swój czyn może także trafić za kraty nawet na dwa lata. 

FOTO: DOLNOSLASKA.POLICJA.GOV.PL | Komenda Powiatowa Policji w Oławie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!