fb

Praca w Ministerstwie Finansów? Powstaje specjalna uczelnia

Marzysz o pracy w Ministerstwie Finansów? Resort wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki otworzą specjalną uczelnię, która będzie kształciła kadry fiskusa. Zajęcia mogą ruszyć w roku akademickim 2022/2023.

Praca w Ministerstwie Finansów? Powstaje specjalna uczelnia
  • Michał Górecki
  • /
  • 9 czerwca 2021

Jak dostać pracę w Ministerstwie Finansów?

Wiele wskazuje na to, że droga do kadr Ministerstwa Finansów jeszcze w tej dekadzie będzie wiodła przez… specjalną uczelnię. Ministerstwo z siedzibą przy Świętokrzyskiej w Warszawie wraz z resortem edukacji i nauki planują utworzenie specjalnej szkoły wyższej, w której zajęcia mają ruszyć od roku akademickiego 2022/2023 – czytamy w komunikacie MF. 

Uczelnia dla kadr Ministerstwa Finansów

Wiele wskazuje na to, że stworzenie uczelni, która ma stać się kuźnią kadr fiskusa to nie tylko odległe zapowiedzi. Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki podpisały właśnie list intencyjny w sprawie powołania takiej szkoły. 

W opinii ministra finansów, funduszy i polityki regionalne Tadeusza Kościńskiego, pomysł odpowiada na obecne potrzeby kierowanego przez niego resortu - „Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak, by były one nowoczesne, przyjazne i wygodne oraz wychodziły naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników” – powiedział. Jego zdaniem, pomysł przełoży się także na skuteczne „dbanie o stabilne i efektywne finanse publiczne”.

Powstaje Krajowa Strategia Edukacji FinansowejPowstaje Krajowa Strategia Edukacji FinansowejMichał Górecki

Jakie możliwości w uczelni Ministerstwa Finansów?

Jak zapowiada resort, wykładowcami nowo powstałej szkoły wyższej mają być praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze stosowania prawa podatkowego, a także wybitni specjaliści. Oferta uczelni ma obejmować „szeroko rozumiany zakres skarbowości”.

Studia mają oferować kształcenie zarówno o profilu praktycznym jak również specjalistycznym. Istotną częścią nauki mają być np. praktyki zawodowe w jednostkach, które podlegają resortowi finansów.

Ośrodek naukowy zajmujący się finansami

Według zapowiedzi szkoła ma stać się także miejscem dialogu o finansach publicznych, oraz badań z dziedziny administracji skarbowej. Będą prowadzone tam także analizy podatkowe oraz działalność wydawnicza. Jak zaznaczono w komunikacie „Celem postawionym uczelni jest wsparcie wzrostu efektywności działania MF i KAS”.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!