Praca w Ministerstwie Finansów? Powstaje specjalna uczelnia

Marzysz o pracy w Ministerstwie Finansów? Resort wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki otworzą specjalną uczelnię, która będzie kształciła kadry fiskusa. Zajęcia mogą ruszyć w roku akademickim 2022/2023.

Praca w Ministerstwie Finansów? Powstaje specjalna uczelnia
  • Michał Górecki
  • /
  • 9 czerwca 2021

Jak dostać pracę w Ministerstwie Finansów?

Wiele wskazuje na to, że droga do kadr Ministerstwa Finansów jeszcze w tej dekadzie będzie wiodła przez… specjalną uczelnię. Ministerstwo z siedzibą przy Świętokrzyskiej w Warszawie wraz z resortem edukacji i nauki planują utworzenie specjalnej szkoły wyższej, w której zajęcia mają ruszyć od roku akademickiego 2022/2023 – czytamy w komunikacie MF. 

Uczelnia dla kadr Ministerstwa Finansów

Wiele wskazuje na to, że stworzenie uczelni, która ma stać się kuźnią kadr fiskusa to nie tylko odległe zapowiedzi. Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki podpisały właśnie list intencyjny w sprawie powołania takiej szkoły. 

W opinii ministra finansów, funduszy i polityki regionalne Tadeusza Kościńskiego, pomysł odpowiada na obecne potrzeby kierowanego przez niego resortu - „Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak, by były one nowoczesne, przyjazne i wygodne oraz wychodziły naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników” – powiedział. Jego zdaniem, pomysł przełoży się także na skuteczne „dbanie o stabilne i efektywne finanse publiczne”.

Powstaje Krajowa Strategia Edukacji FinansowejPowstaje Krajowa Strategia Edukacji FinansowejMichał Górecki

Jakie możliwości w uczelni Ministerstwa Finansów?

Jak zapowiada resort, wykładowcami nowo powstałej szkoły wyższej mają być praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze stosowania prawa podatkowego, a także wybitni specjaliści. Oferta uczelni ma obejmować „szeroko rozumiany zakres skarbowości”.

Studia mają oferować kształcenie zarówno o profilu praktycznym jak również specjalistycznym. Istotną częścią nauki mają być np. praktyki zawodowe w jednostkach, które podlegają resortowi finansów.

Ośrodek naukowy zajmujący się finansami

Według zapowiedzi szkoła ma stać się także miejscem dialogu o finansach publicznych, oraz badań z dziedziny administracji skarbowej. Będą prowadzone tam także analizy podatkowe oraz działalność wydawnicza. Jak zaznaczono w komunikacie „Celem postawionym uczelni jest wsparcie wzrostu efektywności działania MF i KAS”.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!