Prawo jazdy za łapówkę? Niektórzy wierzą, że jest to możliwe

Nawet na dziesięć lat za kratki może trafić mieszkanka gminy Sieniawa, która próbowała przekupić pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. Nie sądziła, że zamiast informacji o pozytywnym wyniku egzaminu usłyszy… poważne zarzuty.

Prawo jazdy za łapówkę? Niektórzy wierzą, że jest to możliwe
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 października 2021

Prawo jazdy za łapówkę?

Pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego nie miał wątpliwości jak postąpić w sytuacji, w której egzaminowana próbowała przekupić go w zamian za pozytywny wynik. Egzaminator natychmiast poinformował o tym fakcie Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. 

Potwierdzenie za łapówkę. Jak zarabiali na TAX FREE?Potwierdzenie za łapówkę. Jak zarabiali na TAX FREE?Michał Górecki

Łapówka dla egzaminatora

Policjanci ustalili, że 47-letnia kandydatka na kierowcę podczas praktycznej części egzaminu na prawo jazdy chciała przekupić osobę przeprowadzającą egzamin. W tym celu wręczyła mu kilkaset złotych. Liczyła, że w ten sposób „załatwi sobie” pozytywną ocenę i niedługo później będzie mogła cieszyć się z prawa jazdy. Najwyraźniej nie brała pod uwagę, że jej działanie może sprowadzić na nią poważne konsekwencje, w tym wieloletnie więzienie.

Ile więzienia za próbę wręczenia łapówki?

Kobieta, która liczyła, że przekupi egzaminatora z biłgorajskiego WORD-u, zamiast samochodem z literą „L” na dachu, kontynuowała podróż po mieście w radiowozie. Najpierw trafiła na policję, a następnie do prokuratury. W związku z popełnionym czynem usłyszała zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 47-letnia kobieta ma także zakaz przekraczania granicy Polski. 

O jej dalszych losach zdecyduje sąd. Zgodnie z przepisami, za próbę przekupienia egzaminatora w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego grozi jej kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!