Próbne egzaminy ósmoklasisty 2021

Próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się między 17 a 19 marca, informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Materiały do testów diagnostycznych zostaną udostępnione szkołom przez CKE oraz okręgowe komisje właściwe dla lokalizacji danej placówki. 

Próbne egzaminy ósmoklasisty 2021
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 lutego 2021

Kiedy próbny egzamin ósmoklasisty 2021?

Jak wynika z komunikatu CKE szkoły, które są zainteresowane przeprowadzeniem testów diagnostycznych, mogą to zrobić w dniach od 17.03.2021 do 19.03.2021. Będzie to dobra okazja na sprawdzenie przez uczniów swoich sił przed zbliżającym się egzaminem kończącym edukację w szkole podstawowej. Wyniki testu będą także cenną informacją dla nauczycieli prowadzących zajęcia w klasach ósmych.

Z jakich przedmiotów próbny egzamin ósmoklasisty 2021?

Testy diagnostyczne będą dotyczyły następujących przedmiotów: języka polskiego, matematyki, a także języków obcych nowożytnych tj. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz włoskiego.

Cyfrowe ułatwienie dla wielodzietnych rodzinCyfrowe ułatwienie dla wielodzietnych rodzinMichał Górecki

Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021

Zgodnie z przedstawionym przez CKE harmonogramem, testy diagnostyczne dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczną się w środę 17 marcia od języka polskiego. Start próbnych egzaminów tego dnia zaplanowano na godzinę 9:00.

Z kolei na czwartek, 18 marca (również godz. 9:00) zaplanowano przeprowadzenie testu z matematyki. Dzień później tj. w piątek, 19 marca odbędzie się próbny egzamin z języków obcych nowożytnych.

Materiały na próbny egzamin ósmoklasisty 2021

Zgodnie z deklaracją CKE materiały do testów diagnostycznych obejmą zarówno standardowe arkusze, jak również i te, przeznaczone dla uczniów zmagających się z niepełnosprawnościami. Podobnie, jak w przypadku próbnych matur, wszelkie materiały w tym także nagrania formacie mp3 konieczne do sprawdzenia rozumienia języków obcych ze słuchu zostaną udostępnione dyrekcji szkół przez system SIOEO albo serwisy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych dedykowane dyrektorom placówek oświatowych. Dokładny termin przekazania materiałów będzie znany na początku marca.

Czy staż z urzędu pracy daje gwarancję zatrudnienia?Czy staż z urzędu pracy daje gwarancję zatrudnienia? Mikołaj Frączak

Nieobecność na próbnym egzaminie

Jak zapewnia CKE, arkusze będą przekazane z wyprzedzeniem pozwalającym szkołom na powielenie ich w liczbie odpowiadającej liczbie uczniów. Co więcej, testy będą dostępne także na stronie internetowej www.cke.gov.pl w dniach przeprowadzania testów. Chodzi o umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności także przez uczniów, którzy z różnych powodów, w tym np.  zdrowotnych nie mogli wziąć udział w testach organizowanych w szkołach. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!