fb

Przewóz roweru pociągiem za złotówkę

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie pociągiem wraz z rowerem. Zazwyczaj wiąże się to z dopłatą do biletu. Mało kto jednak wie, że są promocje, dzięki którym można przewieźć rower za złotówkę. Najbliższa okazja we wrześniu. 

Przewóz roweru pociągiem za złotówkę
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 sierpnia 2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – co to takiego?

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest obchodzony w całej Europie. Zazwyczaj jest ustalany on na połowę września. W ten sposób Stary Kontynent promuje ekologiczne możliwości przemieszczania się, ze szczególnym uwzględnieniem roweru, ruchu pieszego, czy kolei. Jego kulminacyjnym punktem jest „Dzień bez samochodu”.

Tani przewóz roweru koleją

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przypada między 16 (czwartek) a 22 września (środa) 2021 roku. Z tej okazji, przez cały ten okres, osoby podróżujące PKP Intercity, będą mogły przewieźć rower za symboliczną złotówkę. Już teraz można kupować promocyjne bilety w wymienionych terminach. 

Jak wyjaśnia przewoźnik - Do skorzystania z oferty »Rower za złotówkę« uprawniony jest każdy, kto w dniach 16-22 września 2021 zamierza zabrać ze sobą rower i przewieźć go w pociągu PKP Intercity. Promocja obejmuje połączenia krajowe realizowane przez: Twoje Linie Kolejowe (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP)” – a zatem także w pociągach Pendolino. 

Czy podróż koleją jest ekologiczna – sprawdź swój ślad węglowyCzy podróż koleją jest ekologiczna – sprawdź swój ślad węglowyAnna Malinowska


Gdzie można kupić bilety za złotówkę?

Bilety uprawniające do przejazdu i przewozu roweru na promocyjnych warunkach w ramach ETZT można zakupić przez internet (e-IC), w tradycyjnych kasach oraz u konduktora. Ostatnia z wymienionych możliwości nie dotyczy tylko połączeń EIP (Pendolino).

Co ważne stawka 1 zł za przewóz jednośladu będzie stała i niezależna od długości zaplanowanej trasy. Kolejarze przypominają jednak, że liczba odpowiednio przygotowanych miejsc na przewóz rowerów w każdym składzie jest ograniczona. Warto zatem z wyprzedzeniem zakupić bilet, by mieć pewność, że podróż dojdzie do skutku. 

Pociągi z możliwością przewozu rowerów

PKP Intercity chwali się, że stale rośnie liczba składów, które są przystosowane do transportu rowerów. Wiąże się to z inwestycjami w tabor, które przewidują takie rozwiązania.

Dodatkowo, przy dworcach i przystankach kolejowych pojawiają się nowe stojaki rowerowe, które umożliwiają łączenie podróży jednośladem i pociągiem. Wiele osób decyduje się na takie powiązanie transportu m.in. ze względów ekologicznych i ekonomicznych.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!