Przewóz roweru pociągiem za złotówkę

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie pociągiem wraz z rowerem. Zazwyczaj wiąże się to z dopłatą do biletu. Mało kto jednak wie, że są promocje, dzięki którym można przewieźć rower za złotówkę. Najbliższa okazja we wrześniu. 

Przewóz roweru pociągiem za złotówkę
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 sierpnia 2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – co to takiego?

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest obchodzony w całej Europie. Zazwyczaj jest ustalany on na połowę września. W ten sposób Stary Kontynent promuje ekologiczne możliwości przemieszczania się, ze szczególnym uwzględnieniem roweru, ruchu pieszego, czy kolei. Jego kulminacyjnym punktem jest „Dzień bez samochodu”.

Tani przewóz roweru koleją

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przypada między 16 (czwartek) a 22 września (środa) 2021 roku. Z tej okazji, przez cały ten okres, osoby podróżujące PKP Intercity, będą mogły przewieźć rower za symboliczną złotówkę. Już teraz można kupować promocyjne bilety w wymienionych terminach. 

Jak wyjaśnia przewoźnik - Do skorzystania z oferty »Rower za złotówkę« uprawniony jest każdy, kto w dniach 16-22 września 2021 zamierza zabrać ze sobą rower i przewieźć go w pociągu PKP Intercity. Promocja obejmuje połączenia krajowe realizowane przez: Twoje Linie Kolejowe (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP)” – a zatem także w pociągach Pendolino. 

Czy podróż koleją jest ekologiczna – sprawdź swój ślad węglowyCzy podróż koleją jest ekologiczna – sprawdź swój ślad węglowyAnna Malinowska


Gdzie można kupić bilety za złotówkę?

Bilety uprawniające do przejazdu i przewozu roweru na promocyjnych warunkach w ramach ETZT można zakupić przez internet (e-IC), w tradycyjnych kasach oraz u konduktora. Ostatnia z wymienionych możliwości nie dotyczy tylko połączeń EIP (Pendolino).

Co ważne stawka 1 zł za przewóz jednośladu będzie stała i niezależna od długości zaplanowanej trasy. Kolejarze przypominają jednak, że liczba odpowiednio przygotowanych miejsc na przewóz rowerów w każdym składzie jest ograniczona. Warto zatem z wyprzedzeniem zakupić bilet, by mieć pewność, że podróż dojdzie do skutku. 

Pociągi z możliwością przewozu rowerów

PKP Intercity chwali się, że stale rośnie liczba składów, które są przystosowane do transportu rowerów. Wiąże się to z inwestycjami w tabor, które przewidują takie rozwiązania.

Dodatkowo, przy dworcach i przystankach kolejowych pojawiają się nowe stojaki rowerowe, które umożliwiają łączenie podróży jednośladem i pociągiem. Wiele osób decyduje się na takie powiązanie transportu m.in. ze względów ekologicznych i ekonomicznych.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!