RMF FM: Wrócą czerwone, żółte i zielone strefy

Niewykluczone, że lada moment wróci podział kraju na czerwone, żółte i zielone strefy – donoszą dziennikarze RMF. Dotarli oni do planów działającej przy rządzie Rady Medycznej. Niewykluczone, że obostrzenia zostaną uruchomione jeszcze w tym tygodniu!

RMF FM: Wrócą czerwone, żółte i zielone strefy
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 września 2021

Kiedy wprowadzone zostaną obostrzenia?

Z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że graniczną wartością, od której wróci temat obostrzeń jest dobowy wzrost zachorowań na poziomie 1000 przypadków na dobę. Patrząc na statystyki z dnia na dzień niebezpiecznie zbliżamy się do tego poziomu.W ostatnich dniach dwukrotnie poziom ten wynosił ponad 900. 

Czy grozi nam lockdown?

Według doniesień reportera RMF FM, na stole leżą obecnie takie rozwiązania jak: zaostrzenie limitów dla niezaszczepionych, ograniczenie zgromadzeń oraz imprez, a także powrót nakazu noszenia maseczek w otwartych przestrzeniach. 

Wiadomo, że w województwie mazowieckim trwają przygotowania do uruchomienia drugiego w regionie szpitala przeznaczonego wyłącznie dla chorych na COVID-19. Według zapowiedzi ma on ruszyć w Radomiu, 4 października. 

Konsekwencje czwartej fali. Dla obywateli i dla firmKonsekwencje czwartej fali. Dla obywateli i dla firmMonika Świetlińska

Wzrost zachorowań jesienią?

Obecna sytuacja łudząco może przypominać sytuację z jesieni ub.r., kiedy wraz z końcem września rozpoczęła się tzw. druga fala zakażeń koronawirusem. Październik 2020 był miesiącem dramatycznych wzrostów, oraz wprowadzania kolejnych obostrzeń, w tym podziału kraju na strefy. Zdaniem części ekspertów, trudno porównywać się z ubiegłoroczną sytuacją, w której nie było jeszcze szczepionek. Ich zdaniem obecnie znajdujemy się w zupełnie innej rzeczywistości.

Sypią się mandaty za brak maseczekSypią się mandaty za brak maseczekMichał Górecki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!