Warszawa najatrakcyjniejszym turystycznie miastem Europy roku 2023?

„Mam tak samo jak ty, miasto moje, a w nim, najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni” – śpiewają przed każdym meczem kibice Legii. Teraz kibicować (i nie tylko kibicować) Warszawie może każdy.

Warszawa najatrakcyjniejszym turystycznie miastem Europy roku 2023?
  • Jakub Stasak
  • /
  • 24 stycznia 2023

Warszawa w finale

Syreni gród to jedyny reprezentant kraju w finale dwudziestej trzeciej edycji prestiżowego konkursu European Best Destination 2023.

Oprócz stolicy Polski o tytuł najatrakcyjniejszego turystycznie miasta Europy w 2023 roku ubiega się także 19 innych miejscowości Starego Kontynentu, są wśród nich uwielbiane przez zwiedzających turystyczne perełki Grecji, Portugalii, Niemiec czy Hiszpanii.

Przewóz roweru pociągiem za złotówkęPrzewóz roweru pociągiem za złotówkęMartyna Kowalska

Konkurencja nie śpi, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na trwający konkurs, zorganizowano więc kampanię informacyjno-promocyjną pod hasłem „Mamy to w Warszawie”.

Podkreśla się w niej unikalność, wielobarwność i wyjątkową różnorodność wszystkiego tego, co polski kandydat ma do zaoferowania gościom z całego świata, a mowa tu przecież nie tylko o wielokulturowym dziedzictwie historycznym, ale również wypełnionym po brzegi kalendarzu wydarzeń kulturalnych, świetnej ofercie gastronomicznej, miejskich plażach i zieleni.

Aktywny udział w akcji biorą wszystkie warszawskie dzielnice, miejskie spółki, instytucje kultury, wybrane uczelnie, hotele, restauracje, przedsiębiorstwa branżowe oraz osoby i podmioty zrzeszone w Warszawskiej Organizacji Turystycznej i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Ewentualna wysoka lokata w plebiscycie to dla Warszawy szansa na wzmocnienie pozycji międzynarodowej. Niosąc ze sobą wzrost ruchu turystycznego, przyczyni się zapewne także do rozwoju miasta w wielu obszarach.

Razem damy radę

Internetowe głosowanie trwa od 20 stycznia do 10 lutego, zajmuje tylko kilka sekund i możliwe jest bez jakiejkolwiek rejestracji. Oddać głos możemy, z dowolnego miejsca na świecie, poprzez formularz dostępny na stronie www.glosujnawarszawe.pl.

Parki narodowe i krajobrazowe bardziej dostępne dla niepełnosprawnychParki narodowe i krajobrazowe bardziej dostępne dla niepełnosprawnychAnna Malinowska

Co ważne, wsparcie dla swojego faworyta, w pełni legalnie i bez przeszkód, okazać można wielokrotnie, wystarczy tylko pamiętać o zachowaniu 24-godzinnego odstępu pomiędzy poszczególnymi głosowaniami dokonywanymi z tego samego adresu IP.

European Best Destinations

Organizacja, której celem jest promocja turystyki i kultury miast i regionów europejskich, powstała w 2009 roku.

Współpracuje ona z działającą przy Komisji Europejskiej siecią EDEN, opiniotwórczymi mediami o ogólnoświatowym zasięgu oraz ponad 400 europejskimi ośrodkami turystycznymi.

Jak sprawdzić przedsiębiorstwo turystyczne?Jak sprawdzić przedsiębiorstwo turystyczne?Mikołaj Frączak

Organizowany corocznie na przełomie stycznia i lutego konkurs wygrywały do tej pory min. Colmar (2020), Budapeszt (2019) czy Wrocław (2018). Miejmy zatem nadzieję, że Warszawie uda się w tym roku powtórzyć sukces, który, pięć lat temu, stał się udziałem stolicy Dolnego Śląska.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!