Wojownik SUB-ZERO w wydaniu sieci Plus - na co uważać, by nie płacić za telefon?

SUB-ZERO to jedna z postaci z legendarnej gry komputerowej Mortal Kombat. Czy “PLAN ZERO” oferowany przez Plusa również zamraża ceny jak wojownik z lat 90? Przeanalizowaliśmy regulamin promocji dla klientów oferowanej przez Plus.

Wojownik SUB-ZERO w wydaniu sieci Plus - na co uważać, by nie płacić za telefon?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 16 lipca 2019

Co zrobić, by nie płacić za telefon?

Analizując zapisy regulaminu faktycznie nie zapłacimy za telefon ani złotówki jeżeli:

  • nie wykonamy żadnego połączenia wychodzącego, a będziemy tylko odbierać rozmowy przychodzące,
  • nie możemy napisać nawet pół SMS-a, ale możemy je odbierać — taki cukierek lizany przez papierek,
  • podobnie z wysyłką MMS-ów — nie możemy wysłać żadnego, by nie ponosić kosztów,
  • nie możemy korzystać z internetu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ostatni punkt, czyli niekorzystanie z internetu. Tu należy jednak uważać i odpowiednio skonfigurować swój telefon w taki sposób, aby urządzenie nie korzystało z przesyłania danych, jeżeli nie jest w zasięgu sieci WiFi. Jeżeli o tym zapomnimy, wówczas telefon po włączeniu zacznie łączyć się sprawdzając, czy są nowe aktualizacje oprogramowania lub aplikacji, jakie mamy zainstalowane. Wówczas zapłacimy 10 zł za rozpoczęcie paczki 2 GB limitu otrzymanego w tej kwocie.

Umowa potwierdzona przez telefon. Kiedy jest ważna?Umowa potwierdzona przez telefon. Kiedy jest ważna? Iga Gradzka

Ile maksymalnie mogę zapłacić w ramach “promocji”?

Wykonanie choćby jednego połączenia wychodzącego powoduje naliczenie opłaty 10 zł brutto za dany okres rozliczeniowy. Jeżeli to zrobimy możemy dzwonić do woli w ramach numerów krajowych — zarówno stacjonarnych, jak i komórkowych — nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów. Niestety regulamin promocji nie reguluje kwestii poczty głosowej. Nie wiadomo co w przypadku, gdy ktoś zostawił wiadomość głosową — czy zapłacę za jej odsłuchanie? Niestety, nie jest to uregulowane w regulaminie, a połączenie z pocztą głosową może być potraktowane jako połączenie wychodzące.

Wysłanie choćby jednego SMS-a spowoduje naliczenie kolejnych 10 zł brutto. Tu podobnie jak w przypadku połączeń telefonicznych — w ramach opłaty możemy wysyłać dowolną ilość SMS-ów na numery krajowe.

W przypadku MMS-ów jest inaczej — tu płacimy 23 gr brutto za każde 100 KB przesyłanych danych. Ile “waży” wysyłany MMS — ciężko określić i o tym, ile zapłacimy jako wielokrotność 23 gr dowiemy się niestety po fakcie.

Kolejne 10 zł brutto zapłacimy, jeżeli prześlemy choć 1 bit w ramach połączenia internetowego.

Reasumując, jeżeli będziemy korzystać z telefonu dzwoniąc i wysyłając SMS-y bez limitu zapłacimy maksymalnie 20 zł brutto. Jeżeli chcemy korzystać również z internetu, wówczas do kwoty należy doliczyć kolejne 10 zł. Co ważne, jeżeli przekroczymy limit 2 GB danych, nie będą doliczane dodatkowe opłaty — spadnie nam jednak drastycznie prędkość internetu do 32 KB/s, co w praktyce oznacza brak internetu. Jeżeli będziemy potrzebowali korzystania z dodatkowego internetu, mamy możliwość dokupienia dodatkowego transferu. Sieć Plus wskazuje za cennik dodatkowych pakietów internetu — niestety na stronie ze wskazanym cennikiem nie uwzględniono abonamentu PLUS ZERO, więc nie wiadomo, ile zapłacisz za dodatkowy internet.Czy warto inwestować w dodatkowe opcje?Promocja PLAN ZERO przedstawiana jest w dwóch wariantach, z czego drugi zawiera dodatkowo usługę “Serwis urządzenia”. Za drugi pakiet będziemy musieli zapłacić 10 zł miesięcznie przez 24 miesiące. Co w ramach pakietu oferuje Plus?

Generalnie chodzi o usługę serwisu urządzenia, tj. telefonu/smartfonu. Jeżeli sprzęt zepsuje się, wówczas można “bezpłatnie” go naprawić w ramach tej usługi.

Szczegółowo o zakresie usługi “Serwis urządzenia” oferowanej przez Plus piszemy tutaj

Oferta PLAN ZERO jest dla osób, które nie chcą płacić za telefon. Uda się to w przypadku, gdy telefon będzie służył nam jedynie do odbierania wiadomości i rozmów. Ważną kwestią jest wysyłanie MMS’ów. O ile w rozmowach i SMS-ach wychodzących, gdy korzystamy to płacimy zryczałtowaną opłatę, o tyle przy wysyłce MMS płacimy za zużycie, a to może być duże.

Co to jest numer IMEI i do czego może być potrzebny?Co to jest numer IMEI i do czego może być potrzebny? Mikołaj Frączak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Czym jest wiza humanitarna?
Aktualności

Czym jest wiza humanitarna?

Czym jest wiza humanitarna? — to pytanie wiele osób zadaje w związku ze sprawą 25-letniej białoruskiej lekkoatletki, która z powodów politycznych nie chciała wracać z igrzysk w Tokio do Mińska....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!