Złodziej zabawek złapany dzięki... dwóm nastolatkom!

Dwie nastolatki z Mazowsza zauważyły mężczyznę, który szybko wybiegał ze sklepu, trzymając zabawki w ręku. Potem spotkały go w pociągu, którym także jechały. Podejrzewając, że może być on sprawcą kradzieży, zadzwoniły na policję. Faktycznie zabawki zostały skradzione, a mężczyzna trafił w ręce policji.

Złodziej zabawek złapany dzięki... dwóm nastolatkom!
  • Anna Malinowska
  • /
  • 2 grudnia 2022

Nastolatki pomogły w zatrzymaniu złodzieja

Jak relacjonują policjanci z Mińska Mazowieckiego, dwie nastolatki, które zauważyły mężczyznę wybiegającego ze sklepu z dużą ilością zabawek w ręku, a później rozpoznały go w pociągu, przysłużyły się do zatrzymania sprawcy kradzieży. 

Po ich telefonie na numer alarmowy, do działania przystąpili policjanci. Po otrzymaniu tej informacji, Dyżury Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, nawiązał kontakt z kierownikiem pociągu. Skład został zatrzymany na następnej stacji. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę i odzyskali zabawki” – relacjonuje policja. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 800 złotych.

Chciał zrobić wrażenie na znajomej więc... zabrał jej koparkęChciał zrobić wrażenie na znajomej więc... zabrał jej koparkęAnna Malinowska

Policja chwali postawę nastolatek

Policjanci pochwalili postawę dwóch młodych dziewczyn, które w ocenie mundurowych wykazały się dużo odwagą, a także odpowiedzialnością reagując na zdarzenie, którego były świadkami.

Według funkcjonariuszy ich postawa jest godna naśladowania, bowiem tylko dzięki nim udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa oraz odzyskać skradzione mienie. 

Złodziej przyznał się do winy

Wiadomo już, że 22-letni mężczyzna, którego zdemaskowały nastolatki, przyznał się do kradzieży. Zdecydował także o dobrowolnym poddaniu się karze. Zeznał, że skradzione mienie zamierzał spieniężyć w jednym z lombardów. Obecnie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. 

FOT: Dzielne nastolatki — zdj. Policja

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!