fb

Żołnierz, który zmarł na granicy polsko-białoruskiej był skrajnie pijany

Coraz więcej i częściej mówi się o alkoholizmie wśród polskich żołnierzy strzegących granicy z Białorusią. Oczywistym jest, że wschodni sąsiedzi tylko czekają na potknięcia z naszej strony. Czy szykuje się kolejna “afera”, tym razem dotycząca pijanego wojska?

Żołnierz, który zmarł na granicy polsko-białoruskiej był skrajnie pijany
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 21 grudnia 2021

Czy to kolejna próba dezinformacji?

Wyniki sekcji zwłok żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich nie stawiają polskiego wojska w najlepszym świetle. Mogłyby być potwierdzeniem tego, o czym już mówią białoruskie służby, ale też o czym opowiadał w wywiadzie dla reżimowej telewizji Łukaszenki — Emil Czeczko, polski żołnierz, który zdezerterował i poprosił o azyl na Białorusi. Mówi się bowiem, że żołnierze, którzy strzegą granic i dbają o nasze bezpieczeństwo w stanie upojenia alkoholowego. 

Przyszłość dezertera na Białorusi. Przyszłość dezertera na Białorusi. 'Plakietkę Polski mogę spuścić w kiblu'Monika Świetlińska

Służby białoruskie, a dokładnie Państwowy Komitet Graniczny Białorusi opublikował filmik, na którym widać żołnierzy niosących pijanego kolegę. Zresztą to już kolejny raz, jak nasz wschodni sąsiad informuje, że na granicy polsko-białoruskiej da się zauważyć pijanych polskich żołnierzy.

Znana jest przyczyna zgonu żołnierza

- 7 listopada żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – napisali żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej, dodając, że do tego tragicznego zdarzenia doszło w trakcie odpoczynku żołnierza. – Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk.

FILMY. Szturm migrantów. Dezinformacja, social media. Jaką rolę odgrywają tu linie lotnicze?FILMY. Szturm migrantów. Dezinformacja, social media. Jaką rolę odgrywają tu linie lotnicze?Monika Świetlińska

- Sekcja zwłok wykluczyła zgon z powodu urazu mechaniczny. Oględziny zewnętrzne i wewnętrzne nie wykazały obrażeń. Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego. W organizmie żołnierza stwierdzono 3,61 promila alkoholu — poinformował na łamach Polsat News zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek.

Fot. 18 Dywizja Zmechanizowana

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!