Aplikuj do projektu Rozwój Sektorów Kreatywnych

Prowadzisz działalność gospodarczą, instytucję kultury albo organizację pozarządową i jesteś zainteresowany otrzymaniem dofinansowania na działania, które realizujesz? Do 30 marca 2023 roku trwa nabór wniosków do programu “Rozwój sektorów kreatywnych”. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na jego realizację przeznaczono 8 mln złotych. Minimalna kwota dofinansowania o którą można się starać to 20 000 zł, a maksymalna 400 000 zł.

Aplikuj do projektu Rozwój Sektorów Kreatywnych
  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 14 marca 2023

Jaki jest cel projektu “Rozwój Sektorów Kreatywnych”? 

Celem programu “Rozwój Sektorów Kreatywnych” jest udzielenie wsparcia najbardziej wartościowym inicjatywom i projektom, które mają przyczynić się do budowania wysokiej jakości oferty przemysłów kreatywnych. Mają one łączyć w sobie wysoką wartość artystyczną i kulturową oraz ponadprzeciętny potencjał ekonomiczny i promocyjny.

Miliardy złotych na odbudowę zabytkówMiliardy złotych na odbudowę zabytkówMichał Górecki

W ramach projektu wsparcie otrzyma pięć obszarów, w którym funkcjonuje szeroko pojęta kultura: 

  • Działania edukacyjne - szczególnie te, które mają na celu między innymi upowszechnianie oraz promowanie nowoczesnych technologii kreatywnych i technologicznych, które są szczególnie pomocne w budowaniu atrakcyjnego przekazu oraz wykorzystanie potencjału przemysłów kreatywnych w innych dziedzinach i sektorach.
  • Projekty badawcze — ich idea ma rozwijać potencjał polskich sektorów kreatywnych. W ramach projektu można między innymi sfinansować różnego rodzaju analizy. 
  • Eksport polskich przemysłów kreatywnych - główną ideą jest rozwój narzędzi promocji zagranicznej dla inicjatyw polskich branż kreatywnych oraz wsparcie promocyjno-eksportowych wydarzeń kulturalnych, które odbywają się poza granicami kraju. 
  • Prototypowanie i rozwój projektów — celem jest rozwijanie projektów kreatywnych, które są obecnie w fazach “prototypowych” lub tworzenie całkiem nowych  prototypów kulturowych dzieł branż kreatywnych, które później będą służyć swoim twórcom jako element prezentacji do szukania inwestora, który umożliwi większy rozwój potencjału projektu. 
  • Artystyczne wideoklipy — mają być realizowane w sposób artystyczny i innowacyjny, co da im wysoki potencjał eksportowy. 

Kultura bez barier – 25 mln złotych dla 164 instytucjiKultura bez barier – 25 mln złotych dla 164 instytucjiMikołaj Frączak

Gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat projektu? 

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć klikając TUTAJ. Informacji na temat programu udzielają również specjaliści pod numerem telefonu 22 290 35 02 lub mailowo: [email protected].

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!