Bezpieczne drogi samorządowe - trwa nabór wniosków

Minister Infrastruktury ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań wojewódzkich z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Informacja została ogłoszona 2 marca 2023 roku. Podział środków jest taki, że na zadania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich trafi 252 mln złotych. Ponadto ma zostać uruchomiony nabór wniosków na dofinansowanie zadań samorządowych w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na drogach powiatowych i gminnych. Na oba cele ma zostać przeznaczony 1 miliard złotych.

Bezpieczne drogi samorządowe - trwa nabór wniosków
  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 10 marca 2023

Pomoc przy realizacji inwestycji poprawiających bezpieczeństwo ruchu na drogach lokalnych jest kierowana do władz samorządowych w całej Polsce. Rządowe wsparcie trafia na drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie, a pomoc ta nie ma barw politycznych, bo naszym celem jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej w całym kraju – stwierdził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ubezpieczyciele: powodzie błyskawiczne coraz większym zagrożeniemUbezpieczyciele: powodzie błyskawiczne coraz większym zagrożeniemMikołaj Frączak

Drogi wojewódzkie a zadania BRD

Istotne jest, że o otrzymanie dofinansowania w wysokości 50% wartości inwestycji mogą starać się inwestycje na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. W tym aspekcie mowa przede wszystkim o  budowie lub przebudowie:

  • dróg dla pieszych, 
  • dróg dla pieszych i rowerzystów, 
  • przejść dla pieszych, 
  • przejazdów dla rowerów, 
  • peronów przystankowych wraz z dojściem do nich. 

Co ważne, jeden wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 1 wniosek o dofinansowanie. Może on jednak dotyczyć kilku odcinków dróg wojewódzkich. Wysokość dofinansowania dla jednego projektu może dojść nawet do 15 mln złotych. Inwestor, który otrzyma wsparcie z RFRD, będzie miał 24 miesiące od momentu podpisania umowy, na realizację zadania.

Rusza Program Bezpiecznej Infrastruktury DrogowejRusza Program Bezpiecznej Infrastruktury DrogowejAnna Malinowska

Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat projektu? 

Więcej informacji na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie www Ministerstwa Informacji. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Warto skorzystać z tego dofinansowania, by poprawiać infrastrukturę drogową oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!