Dom i kawalerki do wynajęcia. W tle prostytutki, broń i narkotyki

Na Mazowszu działała grupa przestępcza o charakterze zbrojnym, która czerpała milionowe zyski z prostytucji uprawianej przez prawie 100 kobiet. Wynajmowały one dom oraz kawalerki, rzekomo przeznaczone pod wynajem. Tak naprawdę funkcjonowała tam agencja towarzyska, a w samym domu jednorodzinnym również nielegalny bar. Grupa posiadała również broń i narkotyki.

Dom i kawalerki do wynajęcia. W tle prostytutki, broń i narkotyki
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 19 października 2021

Oskarżona rodzina

- Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zakończył śledztwo przeciwko członkom działającej na terenie Siedlec i innych miejscowości zorganizowanej grupy przestępczej. Do Sądu Okręgowego w Siedlcach został skierowany akt oskarżenia przeciwko 7 podejrzanym. Na ławie oskarżonych zasiądzie członek zorganizowanej grupy przestępczej Karol R. Jego ojciec Dariusz R., jego żona Sylwia R. oraz współdziałające z nimi osoby: Katarzyna Ch., Nicole L., Elżbieta D. i Daria S. - przekazała Prokuratura Krajowa. 

Agencja towarzyska szła pod wynajem

- Oskarżony Karol R. w ramach udziału w grupie odpowiedzialny był głównie za prowadzenie sieci agencji towarzyskich. W przestępczy biznes Karol R. zaangażował swojego ojca Dariusza R. oraz żonę Sylwię R. W celu ukrycia przestępczego procederu założyli oni firmę, która oficjalnie miała zajmować się wynajmem nieruchomości na doby. W rzeczywistości w wynajmowanym domu jednorodzinnym oraz szeregu mieszkań położonych na terenie Siedlec i innych miejscowości działały agencje towarzyskie, w których pracowało łącznie prawie 100 kobiet — poinformował Zespół Prasowy prokuratury.

Linda handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym milionyLinda handlowała kobiecymi ciałami. Zarobiła na tym milionyMonika Świetlińska

Dom, w którym funkcjonowała agencja towarzyska, oficjalnie wynajmowany był przez prostytutki i w ten sposób Karol R., Dariusz R. i Sylwia R. liczyli na uniknięcie odpowiedzialności karnej.

Kobiety świadczące usługi seksualne musiały płacić 250 zł za dobę za możliwość pracy w kawalerce lub 150 zł za dobę za możliwość pracy w mieszkaniu lub domu wspólnie z innymi kobietami, bez względu na to ilu klientów przyjęty danego dnia.

Śledztwo wykazało, że przez 2 lata prowadzenia agencji towarzyskich sprawcy zarobili na procederze prawie 1 mln 300 tys. zł.

Nielegalny bar

W domu jednorodzinnym, w którym funkcjonowała agencja towarzyska, prowadzony był bar też, w którym bez zezwolenia sprzedawane były napoje alkoholowe. Zajmował się tym głównie oskarżony Dariusz R., który został oskarżony także o popełnienie czynu z art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kobiety pomagały w organizacji kontaktów

Na polecenie oskarżonych zajmowały się publikacją ogłoszeń, kierowały na bieżąco świadczeniem usług seksualnych, organizowały kontakty z klientami oraz zbierały pieniądze od prostytuujących się kobiet, które przekazywały osobom kierującym przestępczym procederem. 

Czy można zgłosić przestępstwo anonimowo?Czy można zgłosić przestępstwo anonimowo?Michał Górecki

Dlatego one również zostały one oskarżone o popełnienie przestępstw, a dokładnie z art. 204 § 1 lub 2 kk. 

Za czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji uprawianej przez inne kobiety odpowie również właścicielka tego domu — Elżbieta D., która — według ustaleń śledztwa — miała pełną świadomość, że prowadzona jest w nim agencja towarzyska.

Nielegalne posiadanie broni

W ramach udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oskarżony Karol R. zajmował się również wytwarzaniem znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz handlem narkotykami. W przestępczy proceder handlu narkotykami zaangażowany był również jego ojciec — oskarżony Dariusz R.

Oskarżonemu Karolowi R. zarzucono także posiadanie bez zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu Scorpion oraz posiadanie narkotyków. O posiadanie narkotyków oskarżono także jego ojca.

Gdzie szukać pomocy prawnej? Adwokat czy prawnik?Gdzie szukać pomocy prawnej? Adwokat czy prawnik?Monika Świetlińska

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!