Kiedy Tesco w mojej okolicy zmieni się w Netto?

Wkrótce znacząco wzrośnie liczba sklepów Netto w Polsce. Część sklepów Tesco, które zostały sprzedane duńskiej sieci, już została zamknięta w kwietniu, by pod koniec maja i w czerwcu w tej samej lokalizacji mogły zostać otwarte nowe, pod zmienionym szyldem i z nowym wystrojem. Wielu klientów zadaje sobie pytanie, kiedy Tesco w ich okolicy zamieni się w nowy sklep z żółto-czarnym logotypem? Mamy listę wielu punktów z oficjalnymi terminami transformacji sklepów!

Kiedy Tesco w mojej okolicy zmieni się w Netto?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 21 maja 2021

Dlaczego Tesco zmieni się w Netto?

Jak przypomina na swojej stronie internetowej nowy właściciel kilkuset sklepów Tesco w Polsce, w czerwcu 2020 roku właściciel sieci Netto — Salling Group podpisał umowę z właścicielem brytyjskiej sieci w sprawie zakupu polskiej części biznesu. W ten sposób, około 300 sklepów Tesco zostanie przebudowanych oraz zamieni swój szyld na markę Netto.

W marcu 2021 roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostatecznie zgodził się na sfinalizowanie tej transakcji. W ten sposób Netto może przejąć 301 sklepów należących dotąd do brytyjskiej sieci oraz dwa centra dystrybucyjne, które również znalazły się we wspomnianej umowie.

Nowe terminy ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia ZdrowotnegoNowe terminy ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia ZdrowotnegoMikołaj Frączak

Kiedy zmiana Tesco w Netto?

Jak zapowiada Netto, już rozpoczął się proces integracji. Przebudowa i zmiana szyldów sklepów nazywana jest w komunikacji nowego właściciela „transformacją”. Proces zmian każdego ze sklepów, które zmieniły właściciela ma potrwać minimum sześć tygodni.

Na stronie Netto opublikowano listę tych placówek, które już w najbliższych tygodniach, zostaną otwarte pod żółto-czarnym szyldem. Zawiera ona dokładne terminy zamknięcia sklepów Tesco oraz ich ponownego otwarcia pod duńską marką. Aktualna lista planowanych zmian znajduje się pod tym linkiem. W połowie maja figurowało na niej ponad 50 placówek.

Gdzie powstanie najwięcej sklepów Netto?

Jak wynika z mapy zaprezentowanej na stronach Netto, obecnie najwięcej placówek handlowych duńskiej sieci znajduje się w zachodniej oraz północno-zachodniej Polsce. Teraz sieć „rozciągnie się” także na wschodnią część kraju, gdzie dotąd marka ta była praktycznie nieobecna. Sporo nowych sklepów Netto powstanie także w aglomeracjach górnośląskiej, krakowskiej oraz warszawskiej.

Wybór najtańszego kredytu gotówkowegoWybór najtańszego kredytu gotówkowegoRafał Stępniewski

Zbierałem punkty Clubcard – czy jeszcze mogę je wykorzystać?

Program lojalnościowy Clubcard powstał 12 lat temu i był jednym z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce. W związku z wyjściem Tesco z polskiego rynku sam program również przechodzi do historii, o czym pisaliśmy w Dzienniku Prawnym tutaj. Po raz ostatni o kartę klubową w celu naliczenia punktów kasjerzy poprosili klientów 18 kwietnia.

Jak informuje Tesco, do 31 maja 2021 roku, osoby, które zebrały co najmniej 300 punktów otrzymają ostatni wyciąg z bonami. Zgodnie z nowym regulaminem programu, obowiązującym od 17 kwietnia, wszelkie bony oraz kupony, klienci będą

mogli wykorzystać wyłącznie do 30 czerwca 2021 roku. Po tym terminie nie będzie to już możliwe. Aby z nich skorzystać konieczne jest okazanie do zeskanowania kartę Clubcard.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!